Ogólnopolskie Spotkanie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych

Informacja pobrana z katecheza.archibial.pl – Ogólnopolskie Spotkanie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych

W dniach 19-21 czerwca 2018 w Rzeszowie odbyło się Ogólnopolskie Spotkanie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych. Temat tegorocznego spotkania brzmiał: „Katecheza wobec zreformowanej szkoły polskiej”. Uczestnicy wysłuchali m.in. wykładu ks. prof. Piotra Tomasika, który omówił nową podstawę programową katechezy w Polsce oraz ks. dra hab. Jerzego Buczka, który wygłosił referat na temat: „Wartość wspólnoty Kościoła, Ojczyzny i rodziny”. W Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej księża dyrektorzy celebrowali Mszę świętą pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby. Uczestniczyli w niej również biskup Edward Białogłowski z Rzeszowa oraz biskup Marek Mendyk – przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP. W ostatnim dniu obrad miało miejsce spotkanie z Marzeną Machałek – sekretarzem stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Był czas na pytania i dyskusję oraz komunikaty Biura Programowania Katechezy. Zdjęcie ze spotkania: kliknij i zobacz.