Ogłoszenia na XIX Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

Informacja pobrana z bialystok.tradycjakatolicka.pl – Ogłoszenia na XIX Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

XIX_Nd_po_Ziel_Sw

Przyjacielu! Jakoś tu wszedł nie mając szaty godowej? Mt 22,12

4 października 2015 r.

1. Służba Boża w tym tygodniu:
Poniedziałek – Msza Święta – godz.: 7:00, 18:00. Nabożeństwo różańcowe – po mszy wieczornej.
Wtorek – Msza Święta – godz.: 7:00. Nabożeństwo różańcowe – godz.: 18:00.
Środa – Msza Święta – godz.: 18:00 – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Nabożeństwo różańcowe – po mszy.
Czwartek – Msza Święta – godz.: 18:00. Nabożeństwo różańcowe – po mszy.
Piątek – Msza Święta – godz.: 7:00. Nabożeństwo różańcowe – godz.: 18:00.
Sobota – Msza Święta – godz.: 7:00. Nabożeństwo różańcowe – godz.: 18:00.

2. W poniedziałek spotkanie męskich kół różańcowych po wieczornej mszy.

3. Zajęcia z fechtunku szablą we czwartek o godz.: 19:00.

4. W piątek kurs łaciny dla początkujących o godz.: 17:00; dla zaawansowanych po wieczornym nabożeństwie.

5. Dzisiaj ogólnopolska zbiórka do puszek na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży Dzieło Nowego Tysiąclecia.

6. W Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnym w Białymstoku trwa wystaw pt.: ONA ZETRZE GŁOWĘ TWOJĄ – RYCERSTWO NIEPOKALANEJ. Zapraszam do obejrzenia.

7. W dniach 20 – 21 listopada odbędzie się X Ogólnopolska Pielgrzymka Wiernych Tradycji Łacińskiej na Jasną Górę – Tradiclaromontana2015. Organizator zapewnia wszystkim pielgrzymom przejazd autokarowy, ubezpieczenie, nocleg na Jasnej Górze w Domu Pielgrzyma oraz poczęstunek w czasie spotkania integracyjnego pielgrzymów. W programie pielgrzymki m.in. Msze Święte w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w kaplicy Cudownego Obrazu oraz w Bazylice Jasnogórskiej, Droga Krzyżowa, tradycyjne nabożeństwa, konferencje duchowe i spotkania formacyjne. Łączny koszt pielgrzymki (transport + koszty organizacyjne) wynosi 165 zł. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane są w zakrystii. Informacje bliższe u Pana Karola Komendy.

8. Dziękuję wszystkim darczyńcom i osobom, które pomogły w kupieniu, przywiezieniu, złożeniu oraz nastrojeniu nowych organów do naszej kaplicy, które od dzisiaj zastąpią wysłużoną fisharmonię. Przypominam, że nawet ostatni Sobór zaznaczył iż: W Kościele łacińskim należy mieć w wielkim poszanowaniu organy piszczałkowe jako tradycyjny instrument muzyczny, którego brzmienie dodaje ceremoniom kościelnym majestatu, a umysły wiernych podnosi do Boga i spraw niebieskich (KL 120).