Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA (26.11.2017r.)

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA

KRÓLA WSZECHŚWIATA

(26.11.2017r.)

1.     Dziś niedziela Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej.

2.     W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”. Niech zgiełk andrzejkowych zabaw, jakie się w tym czasie organizuje, nie zagłuszy naszej modlitwy przez wstawiennictwo tego szczególnego patrona.

3.     W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

4.     W ubiegłą niedzielę na budowę Kościoła zebraliśmy 9 620 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

5.     Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni. Od pierwszej niedzieli Adwentu będzie można nabywać w naszej kaplicy poświęcone opłatki.

6.     Tegoroczne rekolekcje adwentowe Nauczycieli i Wychowawców odbędą się w dniach 4-6 grudnia br. o godz. 19.15 w par. św. Wojciecha w Białymstoku. Rekolekcje pt. „Być dobrym jak chleb” poprowadzi ks. Robert Koller. W programie przewidziana jest Eucharystia oraz konferencja duchowa.