Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA (22.11.2015r.)

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

(22.11.2015r.)

1.     Dziś – uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ustanowił ją papież Pius XI w 1925 roku i polecił obchodzić ją w ostatnią niedzielę października. Po Soborze Watykańskim II przeniesiono ją na ostatnią niedzielę roku liturgicznego, aby zwrócić uwagę na to, że Pan Jezus objawi w pełni swoją władzę królewską w dniu ostatecznym, gdy przyjdzie sądzić żywych i umarłych.

2.     Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

3.     Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego, który przeżywaliśmy pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Za tydzień – pierwsza niedziela Adwentu nowego roku liturgicznego, któremu przyświecać będzie hasło: „Nowe życie w Chrystusie”.

4.     Od przyszłej niedzieli w naszej kaplicy, po Mszach Świętych można będzie nabywać poświęcone opłatki.

5.     W ubiegłą niedzielę na budowę kościoła zebraliśmy 10.400 zł i 10Euro. Bóg zapłać za złożone ofiary.

6.     Chrześcijańskie Centrum Ewangelizacji zaprasza na cykl czterech spotkań adwentowych pt. „60 minut z Prorokiem”. Prorocy o których będzie mowa to: Izajasz, Natan, Zachariasz i Malachiasz. Pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę 29 listopada br., o godz. 19:15 w parafii pw. św. Rodziny w Białymstoku przy ul. Ogrodowej 2a. W ramach spotkania: konferencja, modlitwa i śpiew. Więcej informacji na www.chcejezusa.pl

7.     Rekolekcje adwentowe dla nauczycieli, wychowawców i wszystkich pracowników podlaskiej oświaty odbędą się w dniach 28-30 listopada 2015 r. o godz. 18.00 w parafii bł. Bolesławy Lament w Białymstoku. Rekolekcje pod hasłem: „ … jeden jest Wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście”, poprowadzi Ks. Karol Kondracikowski. W programie przewidziana jest Eucharystia z nauką rekolekcyjną oraz konferencja duchowa.