Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH (1.11.2015r.)

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

(1.11.2015r.)

1.     Dziś obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw za Zmarłych.

2.     Dzisiaj pierwsza niedziele miesiąca Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. W październiku zebrano 635 zł, wydano 52 paczki żywnościowe oraz 31 paczek dla dzieci. Osoby chętne do prowadzenia Parafialnego Zespołu Caritas prosimy o zgłaszanie się do Ks. Zbigniewa.

3.     Jutro – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, nazywane inaczej Dniem Zadusznym. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. O godz. 16.00 wypominki. Wypominki będą odprawiane również 3 i 4 listopada o godz. 16.00.

4.     Odpusty za zmarłych:

·        wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w pozostałe zaś dni roku – cząstkowy. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami; odpust zupełny można zyskać (dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej) jeden raz na dzień;

5.     W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

6.     W dniach od 7 do 15 listopada w Katedrze Białostockiej będzie trwała Nowenna Opieki N M P Matki Miłosierdzia o godz. 18.00.

7.     W przyszła niedzielę o godz. 12.00 biorą udział kandydaci do Bierzmowania. Po Mszy Św. konferencja.

8.     Również tego dnia będą zbierane ofiary do puszek na kościół prześladowany.

9.     W zakrystii można nabyć listopadowy numer: „Drogi Miłosierdzia”