OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (17.07.2016r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (17.07.2016r.)

XVI  NIEDZIELA ZWYKŁA

(17.07.2016r.)

1.     Jakże ważne jest w naszym życiu rozpoznawanie przychodzącego Boga. Przypominają o tym dzisiejsze czytania mszalne. Prośmy Pana, byśmy z Jego obecności i bliskości czerpali siłę do codziennego działania, by On nam udzielał potrzebnych darów. Niech Pan Bóg towarzyszy swoją łaską rozpoczynającym się już w tę środę, 20 lipca XXXI Światowym Dniom Młodzieży. Niech będą one umocnieniem wiary tych, którzy będą w nich uczestniczyć, oraz tych, którzy będą ich przyjmować.

2.     Na początku minionego tygodnia modliliśmy się w intencji Europy. Pod koniec tego tygodnia ponownie wzbudzimy tę intencję, obchodząc święto kolejnego patrona Starego Kontynentu, Świętej Brygidy Szwedzkiej.

3.     W dniach 20-25 lipca 2016 roku Archidiecezja Białostocka będzie gościć ok. 800 młodych z 18 krajów świata w ramach pierwszego etapu Światowych Dni Młodzieży. Dla przybywających do nas pielgrzymów będzie to czas poznania naszego Kościoła lokalnego oraz życia i kultury mieszkańców Białegostoku jak też całego regionu. Przyjmijmy naszych gości z otwartym sercem. Niech będzie to czas wzajemnego ubogacania się doświadczeniem życia i wiary. W miarę możliwości bądźmy z nimi tam, gdzie będą mieli swoje spotkania, modlitwy, koncerty.

Bardzo zapraszamy, zwłaszcza młodzież naszej Archidiecezji, na Mszę Świętą w dniu 21 lipca br. (czwartek) o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej. Po Mszy Świętej młodzi ze śpiewem i modlitwą przejdą z Katedry do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie nastąpi przekazanie  Iskry Miłosierdzia. Dokładny program pobytu młodzieży znajduje się na plakatach oraz na stronie internetowej betania.bialystok.pl i stronie Archidiecezji archibial.pl.

Po zakończeniu 5-dniowego pobytu w naszej Archidiecezji, dnia 25 lipca br. goście udadzą się do Krakowa na centralne wydarzenia Światowych Dni Młodzieży pod przewodnictwem Papieża Franciszka.

4.     Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku.

5.     W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        20 VII – bł. Czesław;

·        22 VII – św. Maria Magdalena;