Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII NIEDZIELA WIELKANOCNA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO (13.05.2018r.)

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

(13.05.2018r.)

1.     Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

2.     W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

3.     Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć komunię św. Czas komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

4.     Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w kościele o godz. 17.30.

5.     Dnia 15 maja przypada Międzynarodowy Dzień Rodziny /ustanowiony w 1993 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ/. Z tej okazji w 15 maja 2018 roku o godz. 18.00 w katedrze białostockiej odbędzie wspólna modlitwę w intencji rodzin. W programie: Eucharystia w intencji rodzin Archidiecezji Białostockiej z nauką stanową dla rodzin, adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwa rodzin i błogosławieństwo rodzin Najświętszym Sakramentem.

6.     Modlitewne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego organizowane przez wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia Archidiecezji Białostockiej odbędzie się dnia 19 maja br. w Katedrze Białostockiej. Rozpoczęcie o godz. 20:00, uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Bpa Henryka Ciereszki o godz. 22.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

7.     Coroczny cykl koncertów kameralnych pt.Muzyka w Starym Kościeleorganizowany przez Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Towarzystwo Przyjaciół Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku oraz Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku rozpocznie się w niedzielę 20 maja o godz. 20.30 w Starym Kościele Farnym koncertem Orkiestry Kameralnej SINFONIA ACADEMICA. Kolejne koncerty odbędą się w następujące niedziele: 27 maja, 3 czerwca oraz 17 czerwca, zawsze o godz. 20.30. Dokładny program wszystkich koncertów znajduje się na plakatach oraz na stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego w Białymstoku. Organizatorzy serdecznie zapraszają do uczestnictwa, wstęp wolny.

8.     VI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się w dniach 1 – 2 czerwca 2018 roku. Zapraszamy do wyjazdu we własnym zakresie oraz w formie zorganizowanej. W Białymstoku organizowany jest wyjazd autokarowy z nawiedzeniem grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie oraz nawiedzeniem Sanktuarium św. Ojca Pio na Przeprośnej Górce koło Częstochowy. Bliższe informacje oraz zapisy pod nr tel. 664 780 079.

9.     W przyszłą niedzielę, we Mszy Świętej o godz. 10.30 będąuczestniczyli uczniowie klasy IV SP, przeżywający I rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź dzieci w sobotę 19 maja, o godz. 9.00.

10.   W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę naszego Kościoła.

11.                       W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        14 V – św. Maciej, uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik.

·        16 V – św. Andrzej Bobola, polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.