OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ZWYKŁA (17.01.2016r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ZWYKŁA (17.01.2016r.)

II NIEDZIELA ZWYKŁA

(17.01.2016r.)

1.     Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam Jezusa dokonującego pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej, ukazuje nam Jezusa objawiającego swoją chwałę i moc. Uczniowie, którzy byli świadkami tego znaku, uwierzyli w Niego. A my? Czy jesteśmy gotowi uwierzyć Jezusowi, który swoją moc i chwałę objawia w swoim Kościele, zwłaszcza w sakramentach świętych? Podejmijmy refleksję nad tymi pytaniami w ciągu tego tygodnia.

2.     W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

3.     Od jutra do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Pan Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo naszej wiary. Zachęcamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy z naszymi braćmi i siostrami wyznającymi wiarę w Pana Jezusa w różnych miejscach i świątyniach naszej diecezji.

4.     19 stycznia, we wtorek, dzień imienin Ks. Biskupa Henryka Ciereszki. Pamiętajmy o dostojnym solenizancie w naszych modlitwach. Msza św. w intencji Księdza Biskupa Henryka Ciereszki, z okazji jego imienin, będzie sprawowana we wtorek 19 stycznia 2016 roku o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej. Zapraszamy do uczestnictwa. Najdostojniejszego Solenizanta polecajmy Bogu także w naszych osobistych modlitwach.

5.     Msza św. w intencji prześladowanych chrześcijan i o pokój na świecie będzie sprawowana  w sobotę 23 stycznia 2016 r. o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Edward Ozorowski, a kazanie wygłosi o. Ziad Hilal, syryjski jezuita, dyrektor centrum posługi uchodźcom i pomocy humanitarnej dla Kościołów katolickiego i prawosławnego w Syrii. Po Mszy św., w kinie Ton, w duchu jedności z prześladowanymi chrześcijanami, odbędzie się spotkanie grup modlitewnych naszej Archidiecezji, podczas którego gość z Syrii podzieli się swoim świadectwem. Serdecznie zapraszamy do tej wspólnej modlitwy w ramach Tygodnia Ekumenicznego.

6.     24 stycznia 2016 r. (niedziela) o godz. 15:00 w Katedrze Białostockiej odbędzie się konferencja o zagrożeniach duchowych pt. „MAGICZNE PODLASIE – czy jesteś już zaczarowany?”, którą wygłosi Grzegorz Bacik, autor wielu książek m.in. o okultyzmie.

7.     Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu. Kolęda w tym tygodniu:

·        18 stycznia 2016 (poniedziałek) – ul. Broniewskiego 6 –od nr 76, 6a, 6b-do nr 15;

·        19 stycznia 2016 (wtorek)– ul. Broniewskiego 6b-od nr 16, 6c-do nr 60;

·        20 stycznia 2016 (środa) –ul. Broniewskiego 6c-od nr 61, 8a,8b-do nr 30;

·        21 stycznia 2016 (czwartek) – ul. Broniewskiego 8b-od nr 31, 8c;

·        22 stycznia 2016 (piątek) – ul. Broniewskiego 10,12-do nr 60;

·        23 stycznia 2016 (sobota od godz. 10.00) – ul. Broniewskiego 12-od nr 61, ul. Ordonówny 2, 4-do nr 45;