Ogłoszenia Duszpasterskie 20171210

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20171210

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 2 niedziela Adwentu.

Adwentowe Msze św. roratnie ku czci NMP w naszym kościele w poniedziałki, środy i soboty o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian, szczególnie dzieci i młodzież z lampionami.

Rekolekcje adwentowe w naszym kościele w piątek, sobotę i niedzielę 22, 23 i 24.12.2017 r. Rekolekcjom będzie przewodniczył Ks. prof. dr hab. Józef Zabielski z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Program rekolekcji na stronie internetowej naszej parafii. Prosimy o modlitwę w intencji tych rekolekcji.

Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 9.30 przyjęcie Maksymiliana Citkowskiego do służby ministranckiej. Msza św. dla uczniów klas drugich szkól podstawowych.

W dzisiejszą niedzielę Msza św. o godz. 12.30 dla uczniów klas siódmych i drugich klas gimnazjalnych. Zapraszamy.

Dzisiaj w naszym kościele o godz. 17.00 modlitwy do Miłosierdzia Bożego wraz z katechezą. Zapraszamy.

Dzisiaj w dolnym kościele o godz. 16.00 zebranie wszystkich ministrantów. Zapraszamy.

Wspomnienie św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy (13.12).

Wspomnienie św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła (14.12).

W następną niedzielę błogosławimy matki oczekujące potomstwa.

Mamy jeszcze grudniowe nasze czasopismo Drogi Miłosierdzia, ciekawe artykuły, Zachęcam do lektury.

Nabywajmy świece adwentowe na stół wigilijny. Część dochodu z nich na urządzenie pracowni artystycznej dla dzieci na plebanii.

Nabywaj my tylko w naszym kościele poświęcone opłatki na stół wigilijny. Tradycyjnie są one wynagrodzeniem organisty, w tym wypadku Pana Sylwestra.

Proszę o słodycze i artykuły żywnościowe na paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Dziękujemy za już ofiarowane.

Mamy nasz nowy, piękny kalendarz parafialny na rok 2018. opracowany przez Ks. Adama Dawidowicza. Dobrze byłoby, żeby znalazł się w naszych rodzinach.

Ks. Wojciech organizuje rekolekcje adwentowe w Knyszynie dla Oazy i ministrantów (dziewczęta i chłopcy) w dniach: 15-17 grudnia 2017 r. Zapraszamy do udziału.

W następną niedzielę ofiary na tacę na naszą plebanię. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary do puszek — jako pomoc Kościołowi na Wschodzie.

W sobotę (25.11.2017) odbył się pierwszy etap Konkursu Wiedzy Liturgicznej organizowanego przez Duszpasterstwo Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej pod patronatem Komisji Liturgicznej Konferencji Episkopatu Polski. W tym konkursie mogą brać udział ministranci i młodzież oazowa z całej Polski. Nasi ministranci: Maksymilian Błocki i Jakub Ciołkiewicz, jako jedyni z całej Archidiecezji Białostockiej, zakwalifikowali się do finału tego konkursu, który odbędzie się w Krakowie (3.03.2018). Gratulujemy naszym ministrantom, ale też bardzo dziękujemy Markowi Kawczyńskiemu za ich przygotowanie.

Istnieje możliwość, aby przy naszej Szkole Podstawowej, przy ul. Łagodnej, pojawiła się stacja roweru Miejskiego BiKeR. W tej chwili trwa internetowe głosowanie. Lokalizacje, które uzyskają największe poparcie, zostaną zamontowane w marcu 2018 r. Zachęcamy do udziału w głosowaniu, dzięki czemu wielu z nas będzie mogło wygodnie korzystać z rowerów miejskich. Głosowanie na stronie www.bialystok.pl trwa do 14 grudnia 2017 roku. Głosujemy na lokalizację nr 4.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)