Ogłoszenia Duszpasterskie 20171119

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20171119

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 33 niedziela zwykła.

W dzisiejszą niedzielę Msza św. o godz. 9.30 dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych i ich rodziców. Zapraszamy.

Dzisiaj Msza św. o godz. 12.30 dla uczniów klas trzecich gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania wraz z rodzicami. Zapraszamy. Bierzmowanie w naszym kościele odbędzie się w niedzielę Zesłania Ducha Świętego (20.05.2018) o godz. 12.30. Bierzmowania udzieli Abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki.

W dzisiejszą niedzielę w dolnym kościele o godz. 16.00 zebranie wszystkich ministrantów. Zapraszam. Będę na tym zebraniu obecny. W następną niedzielę (26.11) zapraszam na spotkanie na godz. 16.00 w dolnym kościele Rodziców naszych ministrantów. Wczoraj zamówiliśmy 11 alb naszym ministrantom (gimnazjalistom) oraz tyleż szkaplerzy w kolorze złotym, zielonym, fioletowym i czerwonym.

Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, Kapłana (20.11).

Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny (21.11).

Wspomnienie św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy (22.11), Patronki chórów i schól kościelnych.

Wspomnienie św. Andrzeja Dunc-Lac, Kapłana i Towarzyszy, Męczenników Wietnamskich (24.11).

W następną niedzielę Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata (26.11).

Mamy nasz nowy, piękny kalendarz parafialny na rok 2018. opracowany przez Ks.Adama Dawidowicza. Dobrze byłoby, żeby znalazł się w naszych rodzinach.

Serdecznie zapraszamy Dzieci i Młodzież na spotkania Ruchu Światło-Życie (tzw. Oaza). Spotkania odbywają się w każdy piątek po Mszy św. o godz. 18.00. W najbliższy piątek (24.11) odbędzie się spotkanie wszystkich uczestniczących w tej wspólnocie i nowych uczestników. Nowym opiekunem Oazy jest ks. Wojciech Rogowski.

W ubiegłą niedzielę zebrano 131 podpisów w dziele Stop aborcji, razem ich zebrano 660. Wszystkie podpisy zostały już wysłane do Warszawy. Dziękuję wszystkim osobom, które te podpisy złożyły oraz tym , które je zbierały, szczególnie Paniom z Koła Przyjaciół Radia Maryja.

Bardzo dziękuję Panu Czesławowi Rudzińskiemu za wykonanie metalowego stolika, podstawki pod wieniec adwentowy, lichtarza roratniego oraz stojaka na trybularz. Jest to misternie wykonana praca. Wszystko to gratis. Wdzięczny jestem Panu Adamowi Wiszniewskiemu za trzy zegary (dwa w kościele i jeden w zakrystii). Wdzięczny jestem także Ks. Wojciechowi Rogowskiemu, Panu Piotrowi Hajdukowi za wymalowanie ściany zakrystii oraz za pomoc w tym dziele Panu Piotrowi Gosiewskiemu i Mariuszowi Anuszkiewiczowi.

Jestem wdzięczny za ofiary na tacę w ubiegłą niedzielę na naszą plebanię oraz za dzisiejsze do puszek na Caritas archidiecezjalną.

Z radością witamy nowych parafian z nowych bloków przy Al.Jana Pawła II 59 oraz Działkowej 6. Jednocześnie zapraszamy do zgłoszenia się do zakrystii lub kancelarii w związku ze zbliżającą się coroczną kolędą (wizytą duszpasterską).

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)