Ogłoszenia Duszpasterskie 20160110

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20160110

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 1 niedziela zwykła. Święto Chrztu Pańskiego. Zakończenie liturgicznego okresu Narodzenia Pańskiego, chociaż kolędy śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego włącznie.

Dzisiaj o godz. 9.30 Msza św. dla uczniów klas drugich szkoły podstawowej i ich rodziców.

Dzisiaj o godz. 12.30 Msza św. dla uczniów klas pierwszych i drugich gimnazjum i ich rodziców.

W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele o godz. 17.00 modlitwy do Miłosierdzia Bożego wraz z katechezą.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele rozpoczyna się Seminarium Odnowy Wiary. Zapraszamy.

Kolęda w tym tygodniu: od poniedziałku do piątku od godz. 16.00.
poniedziałek – 11 stycznia 2016 – ul. Kołłątaja 26 i Swobodna 28 i 29;
wtorek – 12 stycznia – ul. Swobodna 30 i 32;
środa – 13 stycznia – ul. Swobodna 33 i 36;
czwartek – 14 stycznia – ul. Swobodna 34;
piątek – 15 stycznia – ul. Swobodna 35, 37 i 39;
sobota – 16 stycznia – od godz. 10.00 – ul. Swobodna 41, 54 i 56.
W czasie kolędy kancelaria czynna tylko rano od godz. 9.00 do 10.00, nieczynna wieczorem.
Jest Msza św. wieczorna o godz. 18.00.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do sanktuariów Portugalii i Hiszpanii (6- 13.07.2016). Koszt -3200 zł.

Odpust cząstkowy polega na cząstkowym darowaniu kary doczesnej za grzechy już w konfesjonale odpuszczone, czyli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej. Taki odpust można ofiarować za siebie lub za kogoś z naszych zmarłych (za jedną osobę). Modlimy się też dowolna modlitwą w intencjach Ojca Świętego, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Wierzę w Boga. Co trzeba czynić, np. wykonywać swoje obowiązki i znosić przeciwności życiowe z pokorną ufnością kierowaną ku Bogu, dołączając jakieś pobożne wezwanie, np. Jezu, ufam Tobie; kierować się duchem wiary, ofiarowując Bogu siebie lub przeznaczając swoje dobra w duchu miłosierdzia siostrom i braciom znajdującym się w potrzebie; w duchu pokuty powstrzymać się dobrowolnie od rzeczy godziwej i miłej dla mnie. Praktyki, dzięki którym można otrzymać odpust cząstkowy: pobożne używanie porzedmiotów kultu (krzyża, różańca, szkaplerza, medalików; odmówienie modlitw, np. Anioł Pański, modlitwa św. Bernarda, Królowo Nieba, Pod Twoją obronę; Wierzę w Boga, akty strzeliste: Boże choć Cię nie pojmuję, Ach żałuję, Ufam Tobie; Litania do Wszystkich Świętych lub do Serca Pana Jezusa albo o Najświętszym Imieniu Jezus lub do Krwi Przenajdroższej albo Loretańska lub do św. Józefa. Może też być modlitwa myślna (rozmyślanie), ofiarowanie Komunii św. duchowej. Odpust cząstkowy można uzyskać kilkakrotnie w ciągu dnia.

Prosimy o wstępowanie do Róży pw. św. Jana Pawła II

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)