Ogłoszenia Duszpasterskie 20160103

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20160103

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 2 niedziela po Narodzeniu Pańskim.

Dzisiaj o godz. 9.30 Msza św. dla uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej i ich rodziców.

W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 Różaniec z rozważaniami przed Najświętszym Sakramentem dla Kół Żywego Różańca i wszystkich chętnych.

W naszym kościele dzisiaj o godz. 17.00 katecheza przed chrztem dziecka dla rodziców i chrzestnych

Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli we środę (6.01). W naszym kościele porządek Mszy św. niedzielny. Trzej Królowie przybędą na Mszę św. o godz. 9.30. Na tę Mszę św. zapraszamy serdecznie dzieci. Taca na misje. Jest to Światowy Dzień Misyjny Dzieci. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła. We środę mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. jak w niedzielę.

Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w pierwszy czwartek miesiąca. Nabożeństwo o powołania po Mszy św. o godz. 18.00.

W następną niedzielę (10.01) Święto Chrztu Pańskiego i zakończenie liturgicznego okresu Narodzenia Pańskiego

Kolęda w tym tygodniu:

ul. Kołłątaja 30
ul. Kołłątaja 32

Sobota – 9 stycznia 2016 r. – od godz. 14.00 Zjazd Kolędowy
ul. Wysoki Stoczek /domy prywatne/ i al. Jana Pawła II (Domy prywatne)
ul. Wysoki Stoczek 15 i 15B
ul. Wysoki Stoczek 15A

W czasie kolędy kancelaria czynna tylko rano od godz. 9.00 do 10.00, nieczynna wieczorem.
Jest Msza św. wieczorna o godz. 18.00.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do sanktuariów Portugalii i Hiszpanii (6- 13.07.2016). Koszt-3200 zł.

W następną niedzielę 10 stycznia 2016 r. po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczynamy Seminarium Odnowy Wiary. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza serdecznie na sztukę teatralną o życiu i działalności służebnicy Bożej Rozalii Celakówny, apostołki dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa – w dniu 6 stycznia 2016 r. w dolnym kościele po Mszy św. o godz. 12.30.

Odpust zupełny – jest to darowanie człowiekowi przez Boga wszystkich kar doczesnych, należących za grzechy odpuszczone już co do winy w sakramencie pokuty.
Kto uzyska odpust zupełny dla siebie, uniknie kar czyśćcowych. Odpust zupełny można ofiarować dla siebie lub za jedną osobę zmarłą (możemy wybawić ją z czyśćca).
Cztery wymagania potrzebne do uzyskania odpustu zupełnego:
1. sakramentalna spowiedź (jeżeli codziennie prosimy o taki odpust, to spowiedź co osiem dni);
2. Komunia eucharystyczna;
3. Modlitwa w intencjach Ojca Świętego, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryja i Wierzę w Boga;
4. Wykluczenie przywiązania do grzechu. Z tym wszystkim trzeba połączyć jakiś czyn, np. odprawienie Drogi Krzyżowej, półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego odprawiona przed Najświętszym, Sakramentem (nawet tylko przed tabernakulum), czytanie Pisma Świętego przez pół godziny dziennie, spełnienie jednego z uczynków miłosiernych co do duszy lub co do ciała.
W roku Jubileuszowym możemy zdobyć odpust zupełny pielgrzymując do Drzwi Świętych otwartych w białostockiej Archikatedrze, w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Białymstoku, bazylice w Różanymstoku, kościele pw. Narodzenia NMP w Krypnie, kościele pw. św. Antoniego w Sokółce i w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie.
Pielgrzymowanie winno być połączone z osobistą refleksją, rozważaniem o Bożym Miłosierdziu.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)