Ogłoszenia Duszpasterskie 20151213

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20151213

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 3 niedziela Adwentu, błogosławimy Matki oczekujące potomstwa.

Adwentowe Msze św. roratnie ku czci NMP w naszym kościele w poniedziałki, środy i soboty o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian, szczególnie dzieci i młodzież z lampionami.

Rekolekcje adwentowe ewangelizacyjne w naszym kościele już w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę 18, 19 i 20.12.2015r.
Rekolekcjom będzie przewodniczył Ks. Krzysztof Kralka, pallotyn.
W trzecim dniu rekolekcji w niedzielę 20.12.2015 o godz. 12.30 – Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.
Po rekolekcjach odbędzie się Seminarium Odnowy Wiary i powstanie grupa formacyjna Przyjaciele Oblubieńca. Potrzebni będą animatorzy różnych wspólnot naszej parafii i nie tylko.

Dzisiaj o godz. 9.30 Msza św. dla uczniów klas drugich szkoły podstawowej i ich rodziców,
a o 12.30 dla uczniów klas pierwszych i drugich gimnazjum przygotowujących sie do bierzmowania i ich rodziców.

Dzisiaj o godz. 17.00 w naszym kościele modlitwy do Miłosierdzia Bożego wraz z katechezą.

Nabywajmy w naszym kościele poświęcone opłatki na stół wigilijny. Czyńmy to tylko w naszym kościele. Nabywając je wyrazimy naszą wdzięczność za piękną i solidną pracę pana organisty Sylwestra w naszej parafii.

Mamy też piękne świece na stół wigilijny.

Proszę o słodycze i artykuły żywnościowe na paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Dziękuję za już ofiarowane.

Jest grudniowe czasopismo Drogi Miłosierdzia, ciekawe artykuły, zachęcam do lektury, a także młodzieżowe Miłujcie się.
Zachęcam do do lektury.

Dzisiaj, w niedzielę 13 grudnia 2015, w kinie TON, przy archikatedrze, o godz. 15.00 i 18.00 film o prześladowaniu katolików Hiszpanii w okresie międzywojennym XX wieku: Zakazany Bóg. Prawdziwa historia, która porusza najtwardsze serca.
Cena biletu: 10 zł. Do nabycia przed każdą projekcją.

Dzisiaj 13 grudnia przypada XXXIV rocznica wprowadzenia stanu wojennego.
Nasi polscy biskupi zachęcają nas, abyśmy dzisiaj o godz. 19.30 zapalili w naszych oknach świece dla uczczenia ofiar stanu wojennego oraz w intencji Ojczyzny. Tak czynił Ojciec Święty św. Jan Paweł II.

Jutro (14.12) wspomnienie św. Jana od Krzyża, Kapłana, Doktora Kościoła.

Dziękuję za ofiary dzisiaj składane na naszą plebanię, za ofiary składane na konto parafii, w kancelarii lub zakrystii, za wszelką życzliwość i pomoc.

Prosimy o zgłaszanie chorych i osób starszych, których będziemy chcieli odwiedzić ze spowiedzią i Komunią św. przed Bożym Narodzeniem.

W najbliższy poniedziałek i wtorek pomagamy w spowiadaniu podczas rekolekcji adwentowych w Parafii NMP Królowej Rodzin w Białymstoku i Choroszczy.
Z tej racji w poniedziałek będzie nieczynna kancelaria przed południem (9 – 10),
natomiast we wtorek nieczynna przed południem (9 – 10) i po południu (16 – 18).

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)