Ogłoszenia 4 Niedziela Wielkiego Postu – 2017-03-26

Informacja pobrana z rkalinowski.pl – Ogłoszenia 4 Niedziela Wielkiego Postu – 2017-03-26

• Spotkanie kandydatów do ministrantów od 1 kl. SP w sobotę o 9:00.
  • W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po mszy o godz. 7.00 i o godz. 17.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali przed wieczorną Mszą św.
  • Przed kaplicą i w zakrystii można nabyć świece Paschałki. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na Caritas.
  • Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 2, 3 i 4 kwietnia.
  • Dziękujemy za tak żywe zainteresowanie inicjatywą „Modlitewnego Jerycha”, do którego zgłosiło się 60 parafian. Zachęcamy także pozostałych wiernych do włączenia się w to dzieło. Deklaracje są do wzięcia na stoliku. Pierwsze „Modlitewne Jerycho” chcemy podjąć w intencji całej naszej parafii z okazji rekolekcji parafialnych i rozpoczniemy w następną niedzielę.
  • W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
    Drogi Krzyżowe – piątki o godz. 17.15
    Drogi Krzyżowe dla dzieci – czwartki o godz. 16.30
    Gorzkie Żale – środy i soboty po mszy o godz. 18.00 oraz niedziele po mszy o godz. 9.00
    Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  • W czasie Wielkiego Postu w dni powszednie oprócz piątków, o godz. 17.00 będzie wystawiany Najświętszy Sakrament. Natomiast w piątki wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie trwało od wieczornej mszy św. do godz. 20.00. W tym czasie będzie można również skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.