NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 1kwietnia 2018 r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 1kwietnia 2018 r.

1/ Dziś Rezurekcja o godz. 6.00 i Msza św. o godz. 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

2/ Dziękuję ks. Adamowi i Wojciechowi za celebracje Świętego Triduum, a księdzu Rafałowi również za przygotowanie wraz z ministrantami pięknej liturgii. Osobom, które włączyły się w przygotowanie liturgii, lektorom, scholi i Pani Marcie za oprawę muzyczną, Białej procesji, Zuchom, Harcerzom z 34 Białostockiej Drużyny Harcerskiej, tym którzy podjęli czuwanie nocne. Osobom, które pomogły przy dekoracji Ołtarza Wystawienia, Wspólnocie Domowego Kościoła za projekt i dekorację Grobu Bożego, sprzątającym kościół oraz za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego. Bóg zapłać.

3/ Bóg zapłać za ofiary składane w tych dniach na tacę.

4/ Uroczystość Wielkanocną obchodzi się przez osiem dni (oktawa).

5/ Jutro drugi dzień Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 10.00 i 11.30.

6/ W piątek w oktawie wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7/ W Niedzielę Miłosierdzia odbędzie się Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Chętne osoby prosimy o włączenie się do grupy w parafii NMP Królowej Rodzin (Bacieczki). Wyjście o godz. 13.00.

8/ W przyszłą niedzielę spotkanie dzieci z klas III i rodziców przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej, po Mszy św. o godz. 11.30.

9/ Za tydzień prosimy dzieci, aby przyniosły przed ołtarz skarbonki „Jałmużna Wielkopostna”.

10/ Dziękuję za nadesłane życzenia świąteczne Panu Wojewodzie Podlaskiemu Bohdanowi Paszkowskiemu, Panu Posłowi Jarosławowi Zielińskiemu, Panu Posłowi Dariuszowi Piątkowskiemu, Panu Posłowi Jackowi Boguckiemu, Panu Senatorowi Janowi Dobrzyńskiemu oraz Panu Prezydentowi Miasta Białegostoku Tadeuszowi Truskolawskiemu, Panu Przewodniczącemu Klubu PiS Rady Miasta Białystok Henrykowi Dębowskiemu. Wielu instytucjom miasta i województwa. Bóg zapłać.

CHRYSTUS ZMARTYCHWSTAŁ!

PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe,

napełni Was wszystkich pokojem i wiarą,

da siłę w pokonywaniu trudności

i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.