Niedziela Wielkanocna – Bożego Miłosierdzia – 23.04.2017 r

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – Niedziela Wielkanocna – Bożego Miłosierdzia – 23.04.2017 r

W  dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary  do puszek na pomoc narodowi syryjskiemu. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na ten cel.

• 24 kwietnia – Uroczystość św. Jerzego Męczennika, Głównego Patrona Archidiecezji Białostockiej i Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.
  • 25 kwietnia – Święto św. Marka Ewangelisty.
  • 26 kwietnia – Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.
  • 29 kwietnia – Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła.
  • 29 kwietnia – Dzień Męczenników Duchownych Polskich z czasów drugiej wojny światowej.
  • 29 kwietnia wypada 38. rocznica święceń biskupich JE Ks. Arcybiskupa prof. dr hab. Edwarda Ozorowskiego Metropolity Białostockiego. Polecajmy w naszych modlitwach Księdza Arcybiskupa.

Dzisiaj  z kilku miejsc naszej archidiecezji wyruszy  PIESZA PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO w Białymstoku. Jedna z grup będzie przechodzić przy naszej parafii ok. godz. 13.20. Dlatego zachęcamy wszystkich do włączenia się w pielgrzymowanie.  Główna Msza Święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, wieńcząca pielgrzymowanie, będzie sprawowana o godz. 15.00

W najbliższy czwartek w kościele o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie przed 1 Komunią św. Obecność obowiązkowa.

W następną niedzielę w ramach Niedzieli Biblijnej będzie odczytywany fragment Pisma św. 10 min. przed każdą Mszą św., a o godz. 10.30 zapraszamy na spotkanie w kościele „JAK NIE NALEŻY CZYTAĆ PISMA ŚW.”

Dla zainteresowanych podajemy , że  I komunia święta  2018 roku odbędzie się 13 maja o godz. 11.30 .