Niedziela Palmowa – 14.04.2019

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – Niedziela Palmowa – 14.04.2019

Dzisiaj zakończyliśmy akcję Caritas tzw. „Jałmużnę wielkopostną”. Za wszystkie ofiary złożone do koszyczka serdecznie dziękujemy, przeznaczymy je na pomoc ludziom biednym,  potrzebującym  i chorym.

Przy wyjściu z kościoła po każdej Mszy św. ministranci zbierają ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać, również za ofiarę od Kół Żywego Różańca.

Dzisiaj po mszy św. o 13.00 spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. (przypominamy o obowiązku złożenia niezbędnych dokumentów)

Przypominamy , że w dniu dzisiejszym o godz.. 15.00 odbędzie się Droga Krzyżowa , która rozpocznie się  z naszego kościoła i przejdzie ulicami i  zakończy się przy kościele Zmartwychwstania Pańskiego.  . Serdecznie zapraszamy.

W wielki poniedziałek, wtorek i środę   możliwość skorzystanie z sakramentu pokuty podczas każdej Mszy św. i wieczorem już od godz. 17.30

W Wielki Czwartek. o godz. 9.00 w Katedrze Białostockiej wszyscy kapłani z całej Archidiecezji pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego,  będą sprawować Mszę św. Krzyżma Świętego, w czasie której zostaną poświęcone Oleje Święte. W tej uroczystej Mszy św. biorą również udział wszyscy ministranci z całej naszej Archidiecezji.

W naszym kościele Święte Triduum Paschalne rozpoczynamy w Wielki Czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po jej zakończeniu  Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy i rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 23.00 . Adorują poszczególne grupy:  od godz. 20.00 – KŻR i RRN, od 21.00 Odnowa w Duchu św., od 22.00  – młodzież i DK

W Wielki Piątek nie odprawia się Mszy św.. O godz. 9.00 zostanie odprawiona jutrznia ciemna , o godz. 10 w kościele odbędzie się spotkanie przed I Komunia św. proszę wziąć książeczki. o 14.30 Droga Krzyżowa  i koronka do Miłosierdzia Bożego a nabożeństwo adoracji Krzyża rozpocznie się o godz. 18.00. Po zakończeniu Liturgii Wielkiego Piątku, Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego, gdzie będzie trwała adoracja do godz. 23.00 .  (adorują poszczególne grupy od godz. 20.00 – KŻR, chór parafialny i  RRN od 21.00 – Odnowa w Duchu św., od 22.00  – młodzież i DK .

Ofiary złożone przy adoracji Krzyża są przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie.

W Wielki Piątek obowiązuje ścisły post.

W Wielką Sobotę , o godz. 9.00 zostanie odprawiona jutrznia ciemna, Msza św. Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00. Po zakończeniu Mszy św. zostanie wznowiona adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim, która będzie trwała całą noc, aż do Rezurekcji. Adorują od godz. 20.00- chór parafialny i RRN ,  od 21.00  –Odnowa w Duchu św. , od 22.00 – młodzież i DK , od północy do 6 rano KŻR

W Wielką Sobotę na Mszę św. przynosimy świece, zaopatrzone w osłonki  w celu odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

W zakrystii do nabycia świece paschałki na stół wielkanocny w cenie 10 zł .

W Wielką Sobotę święcimy pokarmy na stół wielkanocny, co  pół godziny  od 10.00 do 12.00 godz.  , i  o każdej pełnej godzinie  począwszy od 12.00  do 17.00.

W Wielką Sobotę zgodnie z naszą polską tradycją zaleca się wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych .

Wszystkich parafian zachęcamy, aby znaleźli chwilę czasu w tych dniach i przyszli adorować Najświętszy Sakrament w Ciemnicy i Grobie Pańskim.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 z rana Msza rezurekcyjna z  procesją  po alejkach cmentarza . Prosimy wszystkich do czynnego udziału w tej procesji, szczególnie dzieci, a dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków. Chętne osoby do procesji proszę  zgłaszać do ks. Sławka.

W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego będą jeszcze odprawione Msze św. o godz. 9.30, 11.30 . Nie będzie Mszy św.  o godz. 13.00 i 18.00.

W poniedziałek wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym

W wtorek tradycyjne o godz. 9.30 Msza św. w intencji zmarłych pochowanych na naszym cmentarzu.

W następną III niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczone na prace remontowe w naszym kościele.