Konferencja „Szkoła i Kościół w procesie rozwoju edukacji w Białymstoku…”

Informacja pobrana z katecheza.archibial.pl – Konferencja „Szkoła i Kościół w procesie rozwoju edukacji w Białymstoku…”

Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Białostockiej oraz Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Białymstoku zapraszają na konferencję „Szkoła i Kościół w procesie rozwoju edukacji w Białymstoku przez 100 lat niepodległej Polski 1918-2018”, która odbędzie się we wtorek 27 listopada 2018 roku o godz. 11.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A. Adresatami konferencji są dyrektorzy, nauczyciele, dzieci i młodzież szkół Miasta Białegostoku oraz wszyscy zainteresowani lokalną historią. Prelegenci: ks. Adam Szot – „Szkolnictwo polskie na Białostocczyźnie u progu niepodległości 1915-1919”; Jan Dworakowski – „Z dziejów polskiej szkoły w środowisku białostockim w XX wieku”. Oprawa artystyczna: nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Białymstoku. Zakończenie konferencji – godz. 13.00.