Jubileusz ks. Proboszcza

Informacja pobrana z sw.teresa.bialowieza.pl – Jubileusz ks. Proboszcza

10 lat minęło…

Dobry pasterz, pasterz według Bożego serca

jest największym skarbem, jaki dobry Bóg

może dać parafii, i jednym z najcenniejszych darów

Bożego Miłosierdzia.

św. Jan Maria Vianney

W blisko 100-letniej historii białowieskiej parafii jubileusz 10-lecia posługi księdza proboszcza w naszym kościele nie zdarzył się od roku 1965! Dlatego z wielką wdzięcznością Rada Parafialna i parafianie przygotowali jubileuszową niespodziankę dla Księdza Proboszcza Bogdana Popławskiego, który objął naszą parafię 10 lat temu, w dniu 29 czerwca 2008 roku.

Na Msze Święte w niedzielę 1 lipca br. zaprosiliśmy parafian i bliskich współpracowników Księdza Proboszcza. Mszę Świętej o godz. 9.00 uświetnił śpiew Chóru Leśników Puszczy Białowieskiej. Licznie zgromadzeni parafianie i goście na obydwu mszach dziękowali Bogu za posługę Księdza Bogdana, modlili się o zdrowie, siły i przewodnictwo Ducha Świętego dla Niego, a także o Boże błogosławieństwo dla wszystkich prac i starań przy remoncie kościoła i odbudowie plebanii.

Serdeczne gratulacje, podziękowania i życzenia nasz Proboszcz otrzymał nie tylko od parafian, ale także od bliskich współpracowników i gości: pani Anny Kulbackiej dyrektorki Technikum Leśnego w Białowieży, pana Mariusza Agiejczyka nadleśniczego Nadleśnictwa Hajnówka (w imieniu dyrektora Dyrekcji Regionalnej Lasów Państwowych w Białymstoku i leśników z Puszczy Białowieskiej), pana Mikołaja Golonko dyrektora Domu Pomocy Społecznej „Rokitnik”, w którym Ksiądz Bogdan jest kapelanem, pana Grzegorza Kasprowicza wójta Gminy Białowieża. W imieniu duchowieństwa i wiernych miejscowej Parafii Prawosławnej pw. św. Mikołaja Cudotwórcy życzenia Bożego błogosławieństwa złożył ks. Piotr Trochimczuk, wikariusz.

Po Mszach Świętych Ksiądz Proboszcz, parafianie i goście zostali zaproszeni na wyśmienity jubileuszowy tort i pyszne ciasta w przedsionku kościoła. Spotkanie to było też okazją do zakupu przez parafian nowej, dużej „cegiełki” na remont naszego kościoła i odbudowę plebanii. Zebrane fundusze są naszym jubileuszowym darem dla Księdza Proboszcza na te cele.

Bogu Wszechmogącemu niech będą dzięki za wszystkie łaski, jakie nasza parafia i licznie odwiedzający nas turyści otrzymują od Pana przez posługę naszego Proboszcza. A Księdzu Bogdanowi życzymy Plurimos annos!