IV Niedziela Adwentu 23.12.2018 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – IV Niedziela Adwentu 23.12.2018 r.

Jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na nasze parafialne remonty. Taca wyniosła 7428  zł. Również dziękujemy  za wszelkie indywidualne ofiary.

W poniedziałek  24 grudnia, będziemy przeżywać Wieczerzę Wigilijną. Wigilia ma charakter religijny, połączona modlitwą, czytaniem Pisma Świętego i śpiewaniem kolęd. W  wieczór wigilijny zgodnie z naszą polską tradycją zachowujemy wstrzemięźliwość od alkoholu oraz pokarmów mięsnych.

Jutro  swoje imieniny obchodzi ks. Adam. Pamiętajmy w modlitwach i życzeniach o dostojnym solenizancie.

W Wigilię  Msza św. o godz. 6.30 i 7.00 z rana. Pasterka dla dzieci i osób starszych o godz. 22.00, już od godz. 21.30 zapraszamy do kościoła na wspólne śpiewanie kolęd.  Główna  Msza św. o godz. 24.00. Od godz. 23.30 wspólne śpiewanie kolęd. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

W I dzień świąt  Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 9.30, 11.30 . Tego dnia  nie będzie Mszy św. o godz. 7.30,13.00 i 18.00.

W II Dzień Świąt Msze św. będą odprawione w porządku niedzielnym o godz. 7.30, 9.30, 11.30, 13.00 i 18.00.W tym dniu taca będzie przeznaczona na KUL i Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej.

Tradycyjnie zapraszamy na trzeci dzień Świąt do wspólnej modlitwy za zmarłych we Mszy św. o godz. 9.30.

Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki serdecznie zaprasza wszystkich wiernych, rodziny, młodzież i dzieci do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli w Białymstoku, który odbędzie się dnia 6 stycznia 2019 roku, w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Rozpoczęcie o godz. 11.45 na Dziedzińcu Pałacu Branickich. Po  zakończeniu Orszaku będzie możliwość uczestnictwa we Mszy Świętej w Katedrze o godz. 14.00.

Wizytę duszpasterską Rodzin naszej parafii  zwana kolędą rozpoczynamy  w środę 2 stycznia 2019 r.  Do naszych domów zawita niejako sam Chrystus w osobie kapłana ze swoim błogosławieństwem. Do tych odwiedzin należy godnie się przygotować: stół zasłany białym obrusem, dwie świece (gromnice), po środku krzyżyk, woda święcona i kropidło. Pozostawione uchylone drzwi, albo gospodarz w drzwiach zapraszający do swego mieszkania, to znaki, że ktoś czeka, to świadectwo waszej wiary. Prosimy tez o odprowadzenie kapłana do sąsiada lub domu.

Rozkład  całej kolędy zostanie  wywieszony już w czasie świąt  w przedsionku kościoła a także umieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej. W ogłoszeniach parafialnych będziemy zawsze podawać kolędę na najbliższy tydzień. W czasie trwania  kolędy Msza św. wieczorna  odprawiana będzie o godz.15.00. Kancelaria  czynna będzie: rano  8.00-9.30  popołudniu :15.00- 15.45

Ks. Proboszcz podaje do wiadomości, że w roku 2019 planowane są następujące prace remontowe na rzecz naszego kościoła:

– zainstalowanie dodatkowego ogrzewania w kościele

– ustawienie na  kościele figur Piotra i Pawła . Figura św. Piotra już dojechała i tymczasowo   stoi przy bocznym ołtarzu Jezusa Miłosiernego. W marcu zostanie dowieziona figura św. Pawła .

– remont schodów prowadzących do czwartej bramy cmentarza, która wychodzi  na ulicę Wysoki Stoczek

–  wzmocnienie skarpy otaczającej kościół

– wykonanie projektu i przygotowanie się do budowy dzwonnicy. Prace budowlane i zakup dzwonów przewidziane  są  na 2020 rok.

Szacowany koszt tych prac będzie wynosił 183 tyś. zł.

Tradycją lat ubiegłych ofiary złożone w czasie kolędy  będą przeznaczone na wyżej wymienione cele, w tym roku  w kwocie 100 zł od rodziny, ale  każda mniejsza lub większa ofiara będzie przyjęta z wdzięcznością.

W czasie  kolędy  uprzejmie prosimy oddzielnie zaznaczyć ofiarę  na cele remontowe i ofiarę księdzu.  Z góry dziękujemy za zrozumienie i dar Waszego serca.