III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3 marca 2018r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3 marca 2018r.

1/ Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 10.00 i Gorzkie Żale. Intencja dla KŻR – O dobre owoce rekolekcji parafialnych.

2/ Bóg zapłać rodzinie p. Gołębiewskich za sprzątnięcie kościoła w dniu wczorajszym.

3/ Jutro Uroczystość św. Kazimierza, królewicza. – Patrona Metropolii Białostockiej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

4/ Zbiórka kandydatów na ministranta 10 marca (sobota), o godz. 9.00.

5/ Spotkanie z przedstawicielami Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku 11 marca po Mszy św. o godz. 8.00.

6/ Spotkanie rodziców klas III Gimnazjum w niedzielę 11 marca o godz. 16.00 na plebanii.

7/ Uroczystości Dziękczynne za Ocalenie Miasta Białegostoku, w 29. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, odbędą się w piątek 9 marca  br. i przebiegać będą według następującego porządku: godz. 16.30 – rozpoczęcie przy Krzyżu w miejscu katastrofy przy ul. Poleskiej– procesja od Krzyża do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w czasie procesji Droga Krzyżowa oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego godz. 18.00    – Msza Święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego. Nasze modlitwy będziemy zanosić za wstawiennictwem bł. ks. Michała Sopoćki, Patrona Miasta Białegostoku. Zapraszamy do uczestnictwa.

8/ Wzorem lat ubiegłych, Papież Franciszek w tegorocznym Orędziu na Wielki Post zachęca do włączenia się w inicjatywę „24 godziny dla Pana”.  Ojciec Święty prosi, by w każdej diecezji przynajmniej jeden kościół pozostał otwarty przez 24 godziny bez przerwy, dając w ten sposób możliwość do modlitwy adoracyjnej i spowiedzi sakramentalnej. Odpowiadając na ten apel, Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki zdecydował, że takim kościołem  w naszej Archidiecezji będzie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku – dolny kościół, które pozostanie otwarte od godz. 21.00 w piątek 9 marca do godz. 21.00 w sobotę 10 marca. Przez te 24 godziny będzie tam adoracja eucharystyczna  i możliwość spowiedzi sakramentalnej.

9/ Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na wielkopostne rekolekcje związków niesakramentalnych pt. „Kto będzie zbawiony?” 11 i 12 marca 2017 roku w dolnym kościele pw. Ducha Świętego w Białymstoku. W programie: 11 marca /niedziela/ godz. 17.00 niedzielna Eucharystia z nauką rekolekcyjną i konferencja, 12 marca /poniedziałek/ godz. 18.00 adoracja krzyża z nauką rekolekcyjną.

10/ Spotkanie rodziców i dzieci z klas III przed Pierwszą Komunią świętą, w przyszłą niedzielę           11 marca po Mszy św. o godz. 11.30.