III Niedziela Wielkiego Postu 04.03.2018

Informacja pobrana z parafiakleosin.pl – III Niedziela Wielkiego Postu 04.03.2018

Cytat Tygodnia:
Co Jezus powyrzucałby z nas – przychodzących do kościoła – uroczystych, pobożnych, pewnych siebie, przyzwyczajonych do tradycji?
Tak jak powyrzucał z dziedzińca świątyni w Jerozolimie barany, gołębie, pieniądze ze stołu bankierów – wyrzuciłby z nas barana pychy i złości, uległego wołu lenistwa, trzepocącego się gołębia lekkomyślności, chciwie liczone złotówki.
[ks. Jan Twardowski]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Wielkiego Postu

• Uroczystość św. Kazimierza Królewicza w tym roku będzie obchodzona w poniedziałek, 5 marca. Św. Kazimierz Królewicz jest głównym patronem Archidiecezji Białostockiej oraz patronem Domu Misyjnego Księży Werbistów w Kleosinie.
  • Decyzją księdza arcybiskupa Tadeusza Wojdy, metropolity białostockiego, pierwsza niedziela miesiąca jest niedzielą adoracyjną we wszystkich parafiach archidiecezji.
    Także w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, od 4 marca do 11 listopada tego roku, po każdej mszy świętej w niedzielę będzie odmawiana „Modlitwa księdza Piotra Skargi za Ojczyznę”.