II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 marca 2019r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 marca 2019r.

1/ Spotkanie rodziców uczniów z klas III Gimnazjum i 8 SP w sprawie sakramentu bierzmowania dziś po Mszy św. o godz. 11.30
2/ Dziś zbiórka ofiar do puszek na Misje – Ad Gentes
3/ Bóg zapłać za sprzątnięcie kościoła
4/ Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii
5/ Dzień Imienin Ks. Abpa Seniora Edwarda Ozorowskiego – 18 marca. Polecajmy Bogu Dostojnego Solenizanta
6/ Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP – 19 marca
7/ Premiera filmu Michała Kondrata pt. „Miłość i Miłosierdzie”, z udziałem reżysera i aktorów, odbędzie się 28 marca 2019 roku o godz. 18.00 w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku przy ul. Odeskiej 1. Organizatorem wydarzenia jest Klub Inteligencji Katolickiej w Białymstoku. Bilety są do nabycia w kasach Opery i przez internet. Film „Miłość i Miłosierdzie” opowiada historię św. Faustyny Kowalskiej, której wizje i misja dały początek kultowi Bożego Miłosierdzia. Największym propagatorem kultu był jej spowiednik, ks. Michał Sopoćko, patron Białegostoku. On też doprowadził do namalowania obrazu Miłosiernego Chrystusa „Jezu ufam Tobie” według wskazówek siostry Faustyny. Zapraszamy do obejrzenia tego filmu.
8/ W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Cezary Olszewski. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.