II Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2019 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – II Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2019 r.

19 marca –  Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

MSZA ŚWIĘTA z okazji Imienin Księdza Arcybiskupa Seniora Edwarda Ozorowskiego będzie sprawowana w poniedziałek , 18 marca br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Najdostojniejszego Solenizanta.

Zapraszamy i zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych w naszym kościele. „Gorzkie Żale” są odprawiane  w każdą niedzielę ,w środę  i sobotę o godz. 17.30. „Droga Krzyżowa” w każdy piątek o godz. 17.15, a dla dzieci w niedzielę po Mszy św. godz. 11.30.

Przy bocznym ołtarzu Jezusa Miłosiernego został ustawiony kosz, do którego  można przynosić słodycze, z których będą robione  paczki świąteczne dla dzieci niepełnosprawnych i ubogich. Można również wziąć „torbę samarytankę” i napełnić artykułami spożywczymi , które zostaną przekazane ubogim rodzinom na święta wielkanocne . Napełnione torby samarytanki zwracany do kosza lub  do zakrystii albo  kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do podjęcia się duchowej adopcji dziecka poczętego od 25marca do 25grudnia. Na stoliku za ławkami znajdują się broszurki. Deklaracje można zostawić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Dzisiaj po każdej Mszy św. przed kościołem są  zbierane ofiary do puszek na misje – Ad Gentes, aby pomóc polskim misjonarzom pracującym na misjach w różnych krajach świata.

Nasza parafia Wszystkich Świętych otrzyma relikwie św. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Wprowadzenie relikwii w następną niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30

Przez okres Wielkiego  Postu i okres wielkanocny gościmy w naszej parafii  dk. Piotra Smigielskiego   alumna VI roku AWSD w Białymstoku, który  odbywa praktykę duszpasterską przed święceniami kapłańskimi. Życzymy mu wielu łask Bożych oraz sukcesów w pracy duszpasterskiej.