II NIEDZIELA WIELKANOCNA czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – II NIEDZIELA WIELKANOCNA czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1/ Dziś Święto Miłosierdzia Bożego. Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku wyruszy w dniu dzisiejszym, o godz. 13.00 z parafii MB Królowej Rodzin (os. Bacieczki).

2/ Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dzieci z klas III przed Pierwszą Komunią św. i ich rodziców.

3/ Dziś ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace inwestycyjne na placu przy kościele.

4/ Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona z 25 marca. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Dzień Świętości Życia

5/ Sakrament Bierzmowania młodzieży z naszej parafii udzielny zostanie w czwartek (12 kwietnia), o godz. 18.00. Szafarzem sakramentu będzie Ks. Bp Henryk Ciereszko.

6/ Zapraszamy do sprzątania kościoła rodziców i kandydatów przed bierzmowaniem w środę 11 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00.

7/ Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej zaprasza do odwiedzenia wystawy o domu rodzinnym św. Jana Pawła II pt. „Urodziłem się w Wadowicach”.  Zbudowana w formie domu przypominającego dom Wojtyłów w Wadowicach, pokazuje jego atmosferę i ciepło utrwalone m.in. na archiwalnych fotografiach, poprzez wyjątkowe eksponaty pochodzące ze zbiorów Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego w Wadowicach oraz współczesne multimedia. Wystawę można oglądać w budynku Centrum przy ul. Kościelnej 1 A od 9 kwietnia do 11 maja 2018 r. w dni powszednie w godz. 9.30-14.00. Wstęp na wystawę jest wolny.

8/ Dnia 12 kwietnia br. (czwartek) o godz. 16.30 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej odbędzie się prezentacja nowego wydania bogato ilustrowanej biografii bł. ks. Michała Sopoćki pt. /Ufający/ autorstwa znanego reportera Grzegorza Górnego i fotografa Janusza Rosikonia.  Spotkanie poprowadzi Jan Pospieszalski. Wydarzenie patronatem honorowym objął Metropolita Białostocki abp
Tadeusz Wojda.