II Niedziela Wielkanocna Bożego Miłosierdzia– 28.04.2019 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – II Niedziela Wielkanocna Bożego Miłosierdzia– 28.04.2019 r.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na nasze parafialne remonty . Taca wyniosła 7283  zł. Od maja rozpoczynamy remont schodów, które prowadzą do 4 bramy cmentarza i przygotowanie miejsca na umieszczenie figur Piotra i Pawła.

Dzisiaj przy  wyjściu z kościoła są zbierane ofiary do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

Przypominamy , że w  dniu dzisiejszym  wyruszy  PIESZA PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO w Białymstoku. Jedna z grup będzie przechodzić przy naszej parafii ok. godz. 13.20. Dlatego zachęcamy wszystkich do włączenia się w pielgrzymowanie.  Główna Msza Święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, wieńcząca pielgrzymowanie, będzie sprawowana o godz. 15.00.

Również w dniu dzisiejszym   na Mszy św. o godz. 18.00, jak co miesiąc  błogosławieństwo relikwiami św. Charbela, modlitwa o uzdrowienie i ucałowanie relikwii. Serdeczne zapraszamy .

W tym tygodniu wspominamy :

29 kwietnia – św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła. Patronki Europy

30 kwietnia – Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.

1 maja  – Uroczystość św. Jerzego, Męczennika, Głównego Patrona Archidiecezji Białostockiej i Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego w Białymstoku.

W środę rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy,  do udziału w Nabożeństwach Majowych, codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

2 maja – wspomnienie św. Anastazego, Biskupa i Doktora Kościoła.

2 maja – Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w tym dniu o godz. 7.30, 9.30, 11.30, i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 13.00.

4 maja – wspomnienie św. Floriana, Męczennika.

W tym tygodniu wypada : -Pierwszy  czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

– Pierwszy  piątek miesiąca nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa,   po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00.

– Pierwsza  sobotę miesiąca,  nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00.

Tradycyjnie, jak co roku, na początku maja organizowana jest Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Tegoroczna XXVI pielgrzymka wyruszy
z  Białostockiej  Katedry  w  sobotę 4 maja  o  godz.  8.00. Przy naszym kościele dołączamy do pielgrzymki ok. godz. 8.45. Z naszą parafią  wyruszy ks. Marcin . Zapisy organizowane są na trasie pielgrzymki.