II Niedziela Adwentu B- 10.12.2017

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – II Niedziela Adwentu B- 10.12.2017

Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami  w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

W tygodniu wspominamy:

13 grudnia – wspomnienie św. Łucji, Dziewicy.

14 grudnia – wspomnienie św. Jana od Krzyża, Prezbitera i Doktora Kościoła.

Bóg  zapłać za wszystkie ofiary składane na nasze parafialne remonty. W następną III niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczone na pokrycie kosztów malowania kościoła.

Poświęcone opłatki na stół wigilijny są do nabycia po każdej Mszy św. w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia.

W następną niedzielę błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa o godz. 11.30 . Serdecznie zapraszamy.

Odwiedziny chorych z naszej parafii w piątek, 22 grudnia, od godz. 10.00 i od godz. 15.00. Już od dzisiaj można zapisywać chorych do spowiedzi i komunii św. w zakrystii po każdej Mszy św. i w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia.

Przypominamy, że w okresie Adwentu są odprawiane w naszym kościele Roraty w najbliższą  środę o godz. 7.00( z racji rekolekcji) , w piątek o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 6.30. Na roraty zabieramy ze sobą świece z osłonką

W następną niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

W zakrystii do nabycia świece Caritas na stół wigilijny

Przy bocznym ołtarzu Jezusa Miłosiernego został ustawiony kosz, do którego  można przynosić słodycze, z których będą robione  paczki świąteczne dla dzieci niepełnosprawnych i ubogich. Można również wziąć „torbę samarytankę” i napełnić artykułami spożywczymi , które zostaną przekazane ubogim rodzinom na święta Bożego Narodzenia. Napełnione torby samarytanki zwracany do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Nasza Parafia Wszystkich Świętych i szkoła nr. 11  przy ul. Rzemieślniczej organizuje spotkanie opłatkowe dla osób niepełnosprawnych, które odbędzie we czwartek 14 grudnia  o godz. 10.00 w Dworze Czarneckich w Porosłach. Opłatkiem z niepełnosprawnymi podzieli się Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki. Zapisało się już 204 osoby, można jeszcze się wpisywać na listę.

Dziś o godz. 17 w salce przy plebanii odbędzie się spotkanie kl. 3 Gimn. przed bierzmowaniem

W piątek, 15.12 odbędzie się spotkanie opłatkowe młodzieży i dzieci z grup działających w naszej parafii. Po Mszy św. będą jasełka w kościele, a później spotkanie na plebanii.

W sobotę, 16.12 o godz. 16 na plebanii odbędzie się spotkanie opłatkowe Kół Żywego Różańca