II Niedziela Adwentu 9.12.2018 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – II Niedziela Adwentu 9.12.2018 r.

W dniu dzisiejszy rozpoczęliśmy nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Msze św.  w porządku niedzielnym.  W poniedziałek i wtorek zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00 , o 17.30 różaniec. W poniedziałek adoracja Najświętszego sakramentu do godz. 21.00 . Zachęcamy do skorzystanie z sakramentu pokuty.

Dzisiaj  przed kościołem są zbierane  ofiary do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

W tygodniu wspominamy:

13 grudnia – wspomnienie św. Łucji, Dziewicy.

14 grudnia – wspomnienie św. Jana od Krzyża, Prezbitera i Doktora Kościoła.

Poświęcone opłatki na stół wigilijny są do nabycia po każdej Mszy św. w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia. W zakrystii do nabycia świece Caritas na stół wigilijny

W następną niedzielę błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa o godz. 11.30 . Serdecznie zapraszamy.

W okresie Adwentu są odprawiane w naszym kościele Roraty w każdą  środę o godz. 6.30( 20 minut wcześniej o 6.10 śpiewane godzinki), w piątek o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 6.30( o 6.10 godzinki)

Odwiedziny chorych z naszej parafii w czwartek, 20 grudnia, od godz. 10.00 i od godz. 15.00. Już od dzisiaj można zapisywać chorych do spowiedzi i komunii św. w zakrystii po każdej Mszy św. i w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia.

Bóg zapłać za wszelka pomoc i słodycze dla dzieci niepełnosprawnych . W najbliższy piątek o godz. 11.00 nasza Parafia Wszystkich Świętych organizuje spotkanie opłatkowe w Dworze Czarneckich w Porosłach dla osób niepełnosprawnych. Opłatkiem z niepełnosprawnymi podzieli się Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki. Osoby niepełnosprawne zapraszamy wraz z rodzicami. Mamy już zapisanych 250 osób. Zapraszamy  również na bal karnawałowy osoby niepełnosprawne 16 stycznia od godz. 10.00 w restauracji Lipcowy Ogród przy ul. 42 – pułku.

Przy bocznym ołtarzu Jezusa Miłosiernego są jeszcze do wzięcia  „torby samarytanki” na  artykuły spożywcze , które zostaną przekazane ubogim rodzinom na święta Bożego Narodzenia.

W następną  niedzielę taca przeznaczona na nasze parafialne remonty .