I Niedziela Wielkiego Postu 14.02.2016

Informacja pobrana z parafiakleosin.pl – I Niedziela Wielkiego Postu 14.02.2016

Cytat tygodnia:
Życie nasze w tym pielgrzymowaniu nie może trwać bez pokusy, ponieważ właśnie postęp duchowy dokonuje się przez pokusy. Ten, kto nie jest kuszony, nie może siebie poznać. Zwycięstwo odnosi się poprzez walkę, a walczyć można jedynie wówczas, gdy się stanie w obliczu pokus i nieprzyjaciela. [św. Augustyn]

I Niedziela Wielkiego Postu
14 luty  2016

W Wielkim Poście gorąco zapraszamy na:

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele  17:15
Droga Krzyżowa w  piątki;  16:30  dla dzieci,  17:30 dla dorosłych

Filarami Wielkiego Postu są: modlitwa, post i jałmużna. Są one ze sobą ściśle  związane; jałmużna czyli dzielenie się z ubogimi to owoc naszej modlitwy i umartwień. W ramach pomocy uboższym mieszkańcom naszej Parafii zachęcamy do składania ofiar na ten cel; czy to w formie produktów czy też można złożyć drobny datek do naszej wielkopostnej skarbonki. Złożone dary zostaną rozwiezione dla potrzebujących w Wielkim Tygodniu.