I Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2019 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – I Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2019 r.

Od dzisiaj rusza akcja „Caritas” tzw. Jałmużna Wielkopostna. Przez cały Wielki Post składamy ofiary do skarbonek,  które następnie przyniesiemy w kopertach do kościoła w Niedzielę Palmową,  jako dar naszego serca, by w ten sposób przyjść z pomocą biednym, chorym i potrzebującym rodzinom. Skarbonki można wziąć ze stolika za ławkami.

Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu nabożeństwa „Gorzkie Żale” są odprawiane w naszym kościele w każdą niedzielę ,w środę  i sobotę o godz. 17.30.

„Droga Krzyżowa” w każdy piątek o godz. 17.15, a dla dzieci w niedzielę po Mszy św. godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.

Dzisiaj o godz 17.00 spotkanie młodz. przygotowującej się do bierzmowania.

Tradycyjnie za ławkami jest wystawiony Krzyż do adoracji, aby przez ucałowanie Krzyża podziękować Panu Jezusowi za dzieło zbawienia. Przy tej okazji można złożyć dobrowolną ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na kwiaty do Grobu Pańskiego.

W następną  niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na misje – Ad Gentes, aby pomóc polskim misjonarzom pracującym na misjach w różnych krajach świata.

W najbliższą sobotę o godz. 7.15  wyjazd do Ołtarzewa na Misterium Męki Pańskiej. Odwiedzimy też Niepokalanów, gdzie otrzymamy relikwie św. Maksymiliana Marii Kolbego dla naszej parafii.

Siostry ze Zgromadzenia od Aniołów składają serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedziele w wysokości 8430 zł.

W następną III niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczone na prace remontowe w naszym kościele.

W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 18 zapraszamy na spotkanie przed 1 Komunią Św.

W piątek na Mszy św. o godz. 18 modlimy się o piękną miłość wraz z bł. Karoliną Kózkówną  a po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu