I NIEDZIELA ADWENTU 3 grudnia 2017r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – I NIEDZIELA ADWENTU 3 grudnia 2017r.

1/ Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Intencja dla KŻR o pojednanie i zgodę w rodzinach.

2/ Taca na Kurię Metropolitalną. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę na potrzeby związane z pracami przy kościele.

3/ Dziś po każdej Mszy św. ma miejsce obrzęd błogosławienia opłatków na stół wigilijny. Można je będzie nabywać przez cały Adwent przy wyjściu z kościoła. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na wykończenie pomieszczeń na piętrze plebanii. Do każdego zestawu proszę przyjąć pocztówkę świąteczną.

4/ Od dziś można nabyć święcę „Caritas” – jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świeca duża – 11 zł, mała – 6 zł.

5/ Przez cały Adwent sprawowana będzie dodatkowa Msza św. poranna zwana „Roratnią”. Od poniedziałku do soboty, o godz. 6.30. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz pozostałych wiernych do udziału w Roratach.

6/ Rekolekcje Adwentowe 15, 16 i 17 XII (piątek, godz.18.00; sobota 10.00 i 18.00, niedziela 8.00, 10.00, 11.30, 18.00). Rekolekcje prowadzi Ks. Dr Jacek Połowianiuk (Politechnika Warszawska).

7/ Pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy.

8/ Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 8 grudnia. Msze św. godz. 8.00 i 18.00. nie będzie Mszy św. o 6.30. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9/ Adwentowy dzień skupienia małżeństw niesakramentalnych pod hasłem „Towarzyszyć, rozeznać, integrować, to co słabe” odbędzie się dnia 10 grudnia 2017 roku o godz. 17.00 w dolnym kościele Ducha Świętego w Białymstoku (ul. Sybiraków). W programie niedzielna Eucharystia z nauką adwentową oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Spotkania małżeństw niesakramentalnych odbywają się w dolnym kościele Ducha Świętego w Białymstoku w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 17.00.

10/ Dziękuję za sprzątnięcie kościoła w dniu wczorajszym.

11/ Poświęcenie madalików dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30.