I NIEDZIELA ADWENTU 29 listopada 2015r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – I NIEDZIELA ADWENTU 29 listopada 2015r.

1/ Dziś początek Adwentu i Nowego Roku Kościelnego. Przeżywać go będziemy pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. W Adwencie w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 odmawiać będziemy Litanię Loretańską.

2/ Dziś podczas Mszy św. o godz. 10.00 obrzęd poświęcenia książeczek do nabożeństwa dzieciom, które mają przystąpić do Pierwszej Komunii św.

3/ Msze św. Roratnie w środy i w soboty o godz.18.00. W soboty z udziałem dzieci i młodzieży gimnazjalnej.

4/ Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się 20 XII (niedziela, poniedziałek i wtorek). Będzie to zarazem odnowienie Misji św., które przeżywaliśmy w 2014 roku. Rekolekcje poprowadzi o. Antoni Paździorko, redemptorysta.

5/ Dziś po każdej Mszy św. ma miejsce obrzęd błogosławienia opłatków na stół wigilijny. Będzie można je nabywać przez cały Adwent. W niedziele przy wyjściu z kościoła, a w tygodniu w zakrystii i kancelarii. Ofiary składane prze tej okazji przeznaczone będą na wynagrodzenie pracowników kościelnych. Do każdego zestawu proszę przyjąć pocztówkę świąteczną

6/ W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwa poprzedzone będą godzinną adoracją Najświętszego Sakramentu. Od godz. 17.00 możliwość spowiedzi.

7/ Za tydzień 6 XII po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszam dzieci na spotkanie ze św. Mikołajem.

8/ W następną niedzielę taca na Kurię Metropolitalną Białostocką.

9/ Od przyszłej niedzieli można będzie nabyć święcę „Caritas” – jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świeca duża – 10 zł, mała – 6 zł.

10/ Przy parafii powstała Poradnia Rodzinna, którą prowadzi pani Anna Warwińska. Poradnia czynna jest w każdą środę od godz. 18.00 do 20.00. Numer telefonu 506 312 676.