I Niedziela Adwentu – 2.12.2018 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – I Niedziela Adwentu – 2.12.2018 r.

Dzisiaj po Mszy św.  o godz. 7.30 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny, w które można zaopatrzyć się po każdej Mszy św. w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia. Dochód ze sprzedaży opłatków przeznaczony będzie na pokrycie części kosztów odlewu z brązu  figur Piotra i Pawła .

W tym tygodniu obchodzimy:

3 grudnia – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego

4 grudnia -wspomnienie św. Barbary, Patronki Górników.

6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja, Biskupa słynącego z dzieł miłosierdzia.

7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła. Jest to również  pierwszy  piątek miesiąca.  Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00.

8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.30 i 18.00.

Również od godz. 12.00 do 13.00 Godzina Łaski. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólny różaniec prowadzony przez Kółka Żywego Różańca.

W środę 5 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie adwentowe  radę duszpasterska naszej parafii.

W okresie Adwentu będą odprawiane w naszym kościele Roraty w każdą  środę o godz. 6.30, w piątek o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 6.30.

W najbliższą  niedzielę rozpoczynamy  w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które  poprowadzi pallotyn ks. Krzysztof Wojda . W niedziele Msze św. o godz. 7.30, 9.30 , 11.30 dla dzieci, 13.00 i  o godz. 18.00 Mszę św. na rozpoczęcie dnia rekolekcyjne odprawi Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolia Białostocki. W poniedziałek i wtorek Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00 . Zapraszamy wszystkich parafian na rekolekcje- by jak najlepiej  przygotować się do świat Boże Narodzenia

W  niedzielę 9 grudnia na Mszę św. o godz. 11.30 przybędzie do naszego kościoła św. Mikołaj z prezentami. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci.

W zakrystii do nabycia świece Caritas na stół wigilijny

Przy bocznym ołtarzu Jezusa Miłosiernego został ustawiony kosz, do którego  można przynosić słodycze, z których będą robione  paczki świąteczne dla dzieci niepełnosprawnych i ubogich. Można również wziąć „torbę samarytankę” i napełnić artykułami spożywczymi , które zostaną przekazane ubogim rodzinom na święta Bożego Narodzenia. Napełnione torby samarytanki zwracany do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Nasza Parafia Wszystkich Świętych organizuje spotkanie opłatkowe dla osób niepełnosprawnych, które odbędzie w piątek  14 grudnia  o godz. 11.00 w Dworze Czarneckich w Porosłach. Opłatkiem z niepełnosprawnymi podzieli się Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki. Osoby niepełnosprawne zapraszamy wraz z rodzicami. Jak również zapraszamy na bal karnawałowy osoby niepełnosprawne 15 stycznia od godz. 10.00 w restauracji Lipcowy Ogród przy ul. 42 – pułku.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00  spotkanie biblijne w salce pod plebania.

W następna niedzielę ofiary do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

Również w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się sakramentu bierzmowania, a po spotkaniu zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 .

Zapraszamy serdecznie na bezalkoholowy Bal Sylwestrowy organizowany w duchu patriotycznym (w ramach akcji Ruchu Światło Życie: „Sto Bali na Stulecie Niepodległości”).

Odbędzie się w sali bankietowej „Magnolia” przy ul. Wysockiego 88.

Zapisy przyjmuje Jacek Karpiesiuk nr tel. 602 325 943, u którego można też będzie zasięgnąć bliższych informacji. Koszt uczestnictwa wynosi 350 zł od pary. Impreza będzie prowadzona przez wodzireja.

Przed balem, wszyscy uczestnicy są zaproszeni na Mszę Świętą, która odbędzie się w kościele p.w. św. Maksymiliana Kolbe (ok. 100 m. od  „Magnolii”).

Zaliczki w wysokości 200 zł od pary należy przesłać do dnia 10 listopada 2018 roku  na konto Jacka Karpiesiuka, z zastrzeżeniem, że wpłatę należy dokonać dopiero po skontaktowaniu się z Jackiem i uzyskaniem potwierdzenia, że są jeszcze wolne miejsca.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

nr konta Jacka Karpiesiuka:

68 1470 0002 2356 2006 0000 0001

tytułem: imiona, nazwiska uczestników balu, zaliczka na bal sylwestrowy DK