3 Niedziela Adwentu 17.12.2017

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – 3 Niedziela Adwentu 17.12.2017

W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 11.30 błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.

Poświęcone opłatki na stół wigilijny są do nabycia po każdej Mszy św. w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia.

Odwiedziny chorych z naszej parafii w najbliższy piątek, 22 grudnia, od godz. 10.00 i od godz. 15.00.  Prosimy   zapisywać chorych do spowiedzi i komunii św. w zakrystii po każdej Mszy św. i w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia.

Roraty w naszym kościele będą odprawiane w najbliższą  środę o godz. 6.30 , w piątek o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 6.30. Serdecznie zapraszamy .

Za tydzień w IV niedzielę adwentu , 24 grudnia będziemy przeżywać wieczerzę wigilijną. Msze św. będą odprawione o godz. 7.30, 9.30, 11.30 i 13.00. Nie ma Mszy św. o 18. W dniu swoje imieniny obchodzi ks. Adam. Pamiętajmy w modlitwach i życzeniach o dostojnym solenizancie.

Pasterka dla dzieci i osób starszych o godz. 22.00, już od godz. 21.40 zapraszamy do kościoła na wspólne śpiewanie kolęd.  Główna  Msza św. o godz. 24.00. Od godz. 23.40 wspólne śpiewanie kolęd. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

W I dzień Świąt  Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 9.30, 11.30. Tego dnia  nie będzie Mszy św. o godz. 7.30,13.00 i 18.00.

W II Dzień Świąt Msze św. będą odprawione w porządku niedzielnym o godz. 7.30, 9.30, 11.30, 13.00 i 18.00.W tym dniu taca będzie przeznaczona na KUL i Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej.

Tradycyjnie zapraszamy na trzeci dzień Świąt do wspólnej modlitwy za zmarłych we Mszy św. o godz. 9.30.

Wizytę duszpasterską Rodzin naszej parafii  zwana kolędą rozpoczynamy  we wtorek 2 stycznia 2018 r.  Do waszych domów zawita niejako sam Chrystus w osobie kapłana ze swoim błogosławieństwem. Do tych odwiedzin należy się godnie przygotować: stół zasłany białym obrusem, dwie świece (gromnice), po środku krzyżyk, woda święcona i kropidło. Pozostawione uchylone drzwi, albo gospodarz w drzwiach zapraszający do swego mieszkania, to znaki, że ktoś czeka, to świadectwo waszej wiary. Prosimy tez o odprowadzenie kapłana do sąsiedniego mieszkania lub domu.

Rozkład  całej kolędy zostanie  wywieszony  w czasie świąt  w przedsionku kościoła a także umieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej. W ogłoszeniach parafialnych będziemy zawsze podawać kolędę na najbliższy tydzień. W czasie trwania  kolędy Msza św. wieczorna  odprawiana będzie o godz.15.00. Kancelaria  czynna będzie: rano  8.00-9.30  popołudniu:15.00- 15.45

Ks. Proboszcz podaje do wiadomości, że w roku 2018 planowane są następujące prace remontowe na rzecz naszego kościoła:

• malowanie zewnętrznych ścian kościoła
  • odnowienie ławek w kościele
  • wykonanie w bocznej zakrystii mebli do przechowywania naczyń i szat liturgicznych
  • zamiast kraty w przedsionku kościoła, zamontowanie nowych oszklonych drzwi, aby uchronić wnętrze kościoła od utraty ciepła w czasie zimy.
  • wygospodarowanie miejsca w podziemiach kościoła i przygotowanie dużej sali na spotkanie dla grup parafialnych.
  • wykonanie figur św. Piotra i Pawła i ustawienie ich nad wejściem do kościoła. Figury te są w projekcie architektonicznym kościoła, ale jak dotąd jeszcze nie wykonane.

Szacowany koszt tych prac  wynosi 197 tyś. zł.

Tradycją lat ubiegłych ofiary złożone w czasie kolędy  będą przeznaczone na wyżej wymienione cele, w tym roku  w kwocie 100 zł od rodziny, ale  każda mniejsza lub większa ofiara będzie przyjęta z wdzięcznością.

W czasie  kolędy  uprzejmie prosimy oddzielnie zaznaczyć ofiarę  na cele remontowe i ofiarę księdzu.  Z góry dziękujemy za zrozumienie i dar Waszego serca.