28 Niedziela Zwykła A- 15.10.2017

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – 28 Niedziela Zwykła A- 15.10.2017

Dzisiaj przed kościołem przeprowadzona jest zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym  w trzęsieniu ziemi w Meksyku.

W tym tygodniu wspominamy:

• 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
  • 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika.
  • 18 października – święto św. Łukasza, Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza pracowników Służby Zdrowia na uroczystą Mszę Świętą w święto patronalne św. Łukasza, 18 X 2017 r. o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej.
  • 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego, Prezbitera, Patrona młodzieży akademickiej.
  • 21 października – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, Biskupa.

W następną  niedzielę taca przeznaczona będzie na misje.

Zbliża się miesiąc listopad poświęcony pamięci naszych zmarłych. W zakrystii lub w kancelarii w godzinach otwarcia przyjmujemy na wypominki. Kartki do wypełnienia znajdują się na stoliku za ławkami

Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski dzisiaj, jak  co roku prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes). Przy komunii św. i przy wyjściu z kościoła ministranci będą liczyć wiernych.

Zapraszamy na rekolekcje połączone z warsztatami muzycznymi. Spędzimy radosny weekend w Księżynie, koszt tylko 40 zł wraz z wyżywieniem (pizza). Będą spotkania z ciekawymi gośćmi, modlitwa, filmy i zabawa.

W zakrystii do odbioru są zamawiane Pisma Święte.

8 listopada rozpoczynamy długo oczekiwane Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy. Zapraszamy na nie wszystkich dorosłych. Będą one odbywać się w naszym kościele. Jest to wspaniały czas odnowy wiary i nadziei.

Jest już kalendarz na 2018 r., ze zdjęciami ż życia naszej parafii. Zapraszamy do nabywania, ofiara dobrowolna przeznaczona jest na malowanie naszej świątyni.

Spotkanie dzieci i rodziców przed 1 Komunią św. we czwartek na Różańcu o 1730, i Mszy św. o 18.

W następną Niedzielę kolejne Spotkanie Biblijne po Mszy św. o godz. 18. Tematem będzie: „Jak powstała Ewangelia św. Mateusz ?”

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

Osoby które już się zapisały a nie podały wszystkich danych bardzo prosimy o ich uzupełnienie.