17 grudnia – 3. Niedziela Adwentu – ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 17 grudnia – 3. Niedziela Adwentu – ogłoszenia

1. Dzisiaj jest 3 NIEDZIELA ADWENTU. W dniu dzisiejszym błogosławienie matek oczekujących potomstwa.
  2. Za tydzień czwarta niedziela adwentu. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 14.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 i 19.30. Pamiętajmy, że w niedzielę mamy obowiązek być na Mszy św.!
  3. Rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Prowadzi je Ks. Piotr Prusakiewicz – Michalita, Redaktor Naczelny Dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”. Weźmy czynny udział i przychodźmy na rekolekcje przez trzy dni. Przystąpmy do spowiedzi św. Zakończenie rekolekcji we wtorek.
  4. Kwartałowe dni modlitw o życie chrześcijańskie w rodzinach: 20, 22 i 23 grudnia.
  5. Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin w środę o godz. 18.30.
  6. Roraty będą odprawiane w środę i piątek o godz. 18.00. Zapraszamy, dzieci, młodzież i starszych do udziału w roratach.
  7. W parafii są ludzie chorzy i w starszym wieku, którzy nie mogą przyjść do kościoła. Proszę zgłosić, kto chciałby skorzystać ze spowiedzi i Komunii Św. W piątek – 22 grudnia od godz. 9.00 księża będą odwiedzać chorych z Panem Bogiem.
  8. W poniedziałek i wtorek kancelaria będzie nieczynna!
  9. Opłatki poświęcone na stół wigilijny można nabyć w starej kancelarii przy zakrystii, także w dni powszednie w kancelarii na plebanii. Ofiary z opłatków przeznaczone są na budowę nowego Kościoła.
  10. Świece Caritas na stół wigilijny można nabyć w przedsionku kościoła.
  11. W przedsionku kościoła można nabyć sianko na stół wigilijny, które zgodnie z naszą polską tradycją położymy pod obrus podczas wieczerzy wigilijnej. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby dzieci i młodzieży naszej parafii.
  12. Jest czasopismo „Drogi Miłosierdzia” na grudzień i „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabycia i czytania.
  13. Stowarzyszenie Rodzina Na Plus rozprowadza pocztówki i ozdoby świąteczne wykonane przez parafian, a młodzież sianko na stół wigilijny.
  14. Serdecznie zapraszamy na Wigilię wszystkich wspólnot parafialnych, która odbędzie się 22 grudnia (piątek) o godzinie 19.00 w Sali na plebanii. Zgodnie ze zwyczajem lat ubiegłych prosimy o pomoc w dekoracji Sali i przyniesienie potraw wigilijnych.
  15. Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła. W ubiegłą niedzielę na tacę na budowę kościoła złożono: 9814,09zł. i 1$. Serdeczne Bóg zapłać! Dziękujemy za makulaturę i nakrętki. Jeszcze trwają pracę budowlane na kościele.