16 czerwca – Uroczystość Najświętszej Trójcy – ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 16 czerwca – Uroczystość Najświętszej Trójcy – ogłoszenia

1. Dzisiaj jest 11 NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY. Dzisiaj zakończenie czasu spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.
  2. 17.06 – poniedziałek – Wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika.
  3. 20 czerwca – czwartek – UROCZYTSOŚĆ NAJŚW. CIAŁA I KRWI CHRYSTUSABOŻE CIAŁO. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 13.00, 18.00. Główna Msza św. o godz. 10.30 będzie odprawiona w nowym kościele. i po tej Mszy św. wyruszy procesja eucharystyczna ulicami: Planetarna, Satelitarna, Heweliusza, Jowisza, Bacieczki, Heweliusza, Wróblewskiego, Planetarna. Ołtarzyki mają być przy ul. Satelitarnej, Bacieczki, Heweliusza, Planetarna. Po zakończeniu procesji będzie Msza św. Weźmy czynny udział w procesji. Udekorujmy domy na trasie procesji. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzyków w tych miejscach jak w ubiegłym roku, niech pomogą sąsiedzi z ulicy. W tym dniu nie będzie nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30. W związku z procesją zapraszamy wszystkich, którzy biorą udział w procesji: dzieci, młodzież i starszych na spotkanie we wtorek o godz. 19.00.
  4. Od piątku będzie oktawa Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy św. nieszpory i procesja eucharystyczna. Tylko w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.15.
  5. 19 czerwca – środa – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. O godz. 9.00 – Msza św. Szkół Podstawowych. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, pracowników Szkół i rodziców na wspólne dziękczynienie Panu Bogu za rok szkolny.
  6. 21.06 – sobota – Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika.
  7. Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin w środę o godz. 18.30.
  8. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 18.30 . W niedziele, środy i święta o godz. 17.30, w soboty o godz. 18.45.
  9. W piątek 21 czerwca wyrusza trzydniowa piesza pielgrzymka do Różanegostoku. Zachęcamy wszystkich bardzo serdecznie do udziału w pielgrzymce. Ewangelizujmy na drogach naszej archidiecezji. Zapisy są przyjmowane w kancelarii w kościele i na plebanii.
  10. Dzisiaj zbiórka do puszek na KUL i Centrum Pastoralno- Katechetyczne w Białymstoku.
  11. Zapraszamy na sztukę teatralną pt.: „Uśmiechy dobroci” na podstawie powieści Kornela Makuszewskiego „Szaleństwa Panny Ewy ”, która będzie wystawiana w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku w poniedziałek 17 czerwca o godz. 18.50. Sztuka została przygotowana przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr. 16 pod opiekę Ks. Tadeusza i Pani Katechetki Ireny Kardasz.
  12. Jest czasopismo: „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”. Można nabyć przed kościołem.
  13. Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła. W ubiegłą niedzielę na tacę na budowę kościoła złożono: 8588,97zł. i 10$. Dziękujemy za makulaturę i nakrętki. Dziękujemy rodzicom dzieci, które przystąpiły do bierzmowania za ofiarę 10.794,20zł na budowę naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. Obecnie trwają prace na dachu kościoła.