13 grudnia – III Niedziela Adwentu (Gaudete) – Ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 13 grudnia – III Niedziela Adwentu (Gaudete) – Ogłoszenia

1. Dzisiaj jest 3 NIEDZIELA ADWENTU – GAUDETE. W dniu dzisiejszym błogosławienie matek oczekujących potomstwa.
  2. Rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Prowadzi je Ks. kan. Komandor Porucznik mgr lic. Marian Wydra. Weźmy czynny udział i przychodźmy na rekolekcje przez trzy dni. Przystąpmy do spowiedzi św.. Zakończenie rekolekcji we wtorek.
  3. Kwartałowe dni modlitw o życie chrześcijańskie w rodzinach: 16, 18 i 19 grudnia.
  4. Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin w środę o godz. 18.30.
  5. Roraty będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 7.00. Zapraszamy, dzieci, młodzież i starszych do udziału w roratach. Dzieci uczestniczące w roratach otrzymują obrazki świętych polskich.
  6. 15 grudnia – wtorek – godz. 18.00 – Msza św. za zmarłego ś.p. Księdza Prałata Stefana Girstuna.
  7. 19 grudnia – sobota – Dzień imienin Ks. Dariusza. Na Mszę św. o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy, by modlić się w intencji Solenizanta. Złożymy też życzenia.
  8. W parafii są ludzie chorzy i w starszym wieku, którzy nie mogą przyjść do kościoła. Proszę zgłosić, kto chciałby skorzystać ze spowiedzi i Komunii Św.. We wtorek – 22 grudnia od godz. 9.30 księża będą odwiedzać chorych z Panem Bogiem.
  9. W poniedziałek i wtorek kancelaria będzie nieczynna.
  10. Opłatki poświęcone na stół wigilijny można nabyć w starej kancelarii przy zakrystii, także w dni powszednie w kancelarii na plebanii. Ofiary z opłatków przeznaczone są na budowę nowego Kościoła.
  11. Świece Caritas na stół wigilijny można nabyć w przedsionku kościoła.
  12. Jest czasopismo „Gość Niedzielny” i „Miłujcie się”. Zachęcamy do nabycia i czytania.
  13. Stowarzyszenie Rodzina Na Plus rozprowadza pocztówki i ozdoby świąteczne wykonane przez parafian.
  14. Ksiądz Proboszcz dziękuje za ofiary na budowę kościoła, za składaną makulaturę oraz za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na budowę.