08 kwietnia 2018 – II NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Informacja pobrana z dojlidyparafia.pl – 08 kwietnia 2018 – II NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. W dzisiejszą niedzielę (Przewodnią) – w Archidiecezji Białostockiej Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Pielgrzymka wyruszy o godz. 13:00 z placu przed Kościołem Niepokalanego Serca Maryi w Białymstoku (ul. Ks. St. Suchowolca 27). Uroczysta Msza Św. w Sanktuarium,  pod przewodnictwem Ks. Abpa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego, zostanie odprawiona o godz. 15:00.

W naszej Świątyni mamy również przepiękny Ołtarz Miłosierdzia Bożego, dlatego to Święto obchodzimy szczególne uroczyście.

Ofiary zbierane podczas Wielkiego Postu do skarbonek jako tzw. jałmużna wielkopostna można dzisiaj lub w tygodniu składać przed obrazem Jezusa Miłosiernego.